Čištění a nabíjení kamenů – část 8. Avanturín

Čištění a nabíjení kamenů – část 8. Avanturín

Avanturín: Kámen pro spojení s přírodou

Působení zeleného avanturínu (zejména jeho světlých svěžích tónů) je velmi jemné, proto jím dosahujeme nejlepších výsledků při srdečních poruchách, jež mají původ v emocionální přetíženosti, tlaku a trvalém stresu. V centru srdce, kde je jeho vliv nejpříznivější, tiší naše nadměrné emoce a rozčilení. V napjatých a neklidných dobách nám vrátí ztracenou naději a poskytne vnitřní klid. 

Avanturínové náramky

S tímto kamenem navazujeme těsné spojení s přírodou, také nám pomáhá uvolnit se a pustit veškeré problémy z hlavy. Stejně tak pomáhá při kožních problémech, nemocech a alergiích, které jsou ve velké většině při rozladěném nebo oslabeném imunitním systému vyprovokovány nervozitou a nevyrovnaným duševním stavem. Je také vhodný na klidný spánek. Avanturínová voda, pravidelně užívaná před každým jídlem, tlumí nadměrnou chuť k jídlu. Avanturín můžeme dále použít pro všechny poruchy, jejichž původ je nejen duševní, psychosomatický, ale i vyloženě fyzický.

Očista a nabíjení: Čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Avanturín nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů

Napsat komentář

Close Menu