Čištění a nabíjení kamenů – Čaroit

Čištění a nabíjení kamenů – Čaroit

Čaroit

Čaroit vnáší do našeho citového života a psychického rozpoložení svěží vítr radosti a smyslového potěšení. V nepřehledných, komplikovaných situacích nám tento kámen propůjčuje nadhled, schopnost udělat si jasno a krok za krokem řešit problémy, které se nám na první pohled zdají neřešitelné. Učí nás trpělivosti, píli a pravidlu nic neodkládat.

Během meditace položen na čakře čela je kamenem intuice a položen na čakře temene je kamenem touhy po poznání pravého já, které v nás stále přetrvává, ale které poznáme až po zničení ega. Čaroit podporuje nejen imunitní systém, ale i centrální a vegetativní nervový systém. Podporuje srdeční činnost a látkovou výměnu a upravuje poruchy zažívacího traktu.

Vlastnosti kamene: Čaroit je jedinečný silikát (křemenec), jenž obsahuje obrovské množství prvků, včetně draslíku, sodíku, vápníku, barya, stroncia, kyslíku, křemíku a fluoru. Obecně se má za to, že kámen byl pojmenován podle jediného místa výskytu na světě, řeky Čara v Rusku. Jiní zase na základě kouzelných účinků čaroitu tvrdí, že název je odvozen od ruského slova čary, což znamená čarodějnictví nebo kouzla. 

Očista a nabíjení: Čaroit čistíme pod proudem vody tak dlouho, dokud necítíme, že je zcela zbaven negativní energie. Nabíjíme krátce na ranním slunci, nebo na drůze křišťálu.

Čaroit máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na tomto odkazu (otevře se v novém okně). 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Napsat komentář

Close Menu