Osvobození ze strachu a úzkosti

Osvobození ze strachu a úzkosti

Strach a úzkost je v současné době všude kolem nás a je velmi těžké si zachovat čistou hlavu a odříznout se od všech negativních zpráv. Je to tím těžší, že strach a úzkost jsou nezákladnější lidskou emocí, kterou máme společnou ještě s praještěry.

 

Zdá se, že jedním ze způsobů osvobození se ze strachu a úzkosti je usebrání se do sebe, odpoutání se od vnějšího prostředí a hledání své síly a svých zdrojů. V dalším kroku můžeme hledat situace, ve kterých se necítíme nejlépe a snažit si je uvědomit. Tak poznáme, jaké situace nám způsobují strach či nepojmenovanou úzkost. Podíváme se, jak nám k hledání těchto situací (a také k uklidnění) mohou pomoci drahé kameny.

Drahé kameny, které pomáhají proti strachu a úzkosti

Pokud cítíte, že je toho na vás moc, zkuste si vzít některý z kamenů do ruky, sednout si s ním a vnímat jeho energii a sílu. Můžete zkusit i meditaci (zkuste klidně i jen na pár okamžiků, i krátká meditace může pomoci), dechové cvičení, procházku do lesa, cokoliv, co vnitřně cítíte, že vám v dané chvíli pomůže.

 • Ametyst – zažehnává obavy z budoucího, strach ze smrti a pomáhá nám nalézt vnitřní klid. Dává nám pocit jistoty a záruku, že to, co se nám někdy jeví jako nesmyslné a beznadějné, má vyšší smysl a obrátí se k lepšímu. Ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky, které zůstaly hluboko v podvědomí.
 • Citrín – tento kámen nám pomáhá překonat stavy neklidu, strachu a nespokojenosti, hlavně v oblasti solaru plexu.
 • Černý onyx – vede nás k vážnosti, sebekontrole a cílevědomosti, lze jej využít k odbourávání všech druhů strachu. Podle tradice podporuje vnitřní koncentraci a pokoru.
 • Iolit (také známý jako cordierit) – je kamenem meditace. Pomáhá nám uvést do harmonického souladu duši s duchovní touhou a empirickou mysl s pocity. V rovině psychické nás udržuje v dokonalé rovnováze, tiší náš strach z budoucnosti, tlumí opakující se stavy deprese. Při vážných rozhodnutích nám ukazuje jediný správný směr, přičemž nás posiluje ve víře a odhodlání dojít po této cestě přes mnohé překážky a nástrahy až do zdárného konce.
 • Karneol – rozptyluje negativní myšlenky a deprese, také dodává výřečnost a potlačuje strach mluvit na veřejnosti, posiluje sebedůvěru.
 • Lapis-lazuli – je skvělý kámen pro těžká období, protože tiší naše bezdůvodné pocity strachu a nejistoty. Dokáže prohloubit náš vnitřní vhled a takto v nás přirozeným způsobem posílit důvěru ve vyšší vedení. Dává nám pocit jistoty a bezpečí a schopnost intuitivní prožitky dešifrovat a uvést ve skutečnost, učí nás rozpoznávat jemné signály, které nám vždy ve vhodný čas ukáží směr naší cesty.
 • Křišťál s rutilem – podporuje imunitní systém, pomáhá při epilepsii a poruchách rovnováhy. Také ale zažehná vše, co nám škodí a co nás ohrožuje – strach, deprese a nemoci pocházející z těchto stavů.
 • Krajinný jaspis – zahání obavy a strach z nejisté budoucnosti a ve spánku nás obdarovává šťastnými sny, po nich se ráno probouzíme odpočatí a osvěžení.
 • Rodochrozit – tiší náš vnitřní neklid, deprese, zábrany, pocity méněcennosti, duševní zmatek a neopodstatněný strach.
 • Sluneční kámen – je skvělým kamenem na pomoc s melancholickými myšlenkami, depresemi a také se strachem.
 • Tanzanit – zažehnává deprese a pomáhá nám nalézt vnitřní poslání a posiluje nás ve víře a vytrvalosti uskutečnit svá předsevzetí a vize.
 • Thulit – je především ochranný kámen, ale zároveň může pomoci i rychle překonat stres a strach z nečekaného a neznámého. Otevírá nás kreativitě, dává nám intenzivně procítit potěšení i z drobných radostí života.
 • Zelený opál – také pomáhá při uvolňování strachu a obav, poskytuje uklidnění a podporu těm, kteří strádají obavami, úzkostmi a depresemi. Je krásným, jemně a účinně působícím kamenem podpory a uzemnění.

Chcete svůj kámen?

Pokud si chcete pořídit svůj osobní kámen pro zvládnutí úzkosti a strachu, podívejte se na náš eshop na tomto odkazu  🕉

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; www.pixabay.com.

Napsat komentář

Close Menu