Znamení zvěrokruhu: Vodnář

Znamení zvěrokruhu: Vodnář

Vodnář

Lidé narození ve znamení vodnáře mívají velmi originální myšlenky a neobvyklý životní styl. Největšími hodnotami pro ně je svoboda a přátelství a jejich myšlení je o krok napřed oproti své době. Pro své idealistické názory se často potýkají s nepochopením. Vodnáři jsou pod vládou živlu vzduchu, jenž jim dává bystré myšlení a touhu šířit poznání.

20. ledna - 18. února

Charakteristika znamení

 • Živel: Vzduch
 • Planety: Uran
 • Barva: fialová a růžová
 • Slavné osobnosti ve znamení vodnáře: Miroslav Donutil, Pavel Liška, Zdeněk Bakala, Jennifer Aniston, John Travolta.

Ametyst

 • kámen duchovní čistoty a meditace, talisman na dlouhé cesty. Ovlivňuje poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky, které zůstaly hluboko v podvědomí. Nejznámější a nejobvyklejší použití ametystu je bezesporu při bolestech hlavy a migréně. V takových případech přikládáme kámen na třetí oko, nebo si jím masírujeme čelo, spánky a zátylek, podle toho, kde cítíme bolest nejsilněji. 

Fluorit

 • často nazýván „kámen géniů“, rozvíjí vnímání a koncentraci, pomáhá najít pravdu. Koordinuje mozkové poloviny, odstraňuje duchovní zmatky, tiší bolesti hlavy a migrény. Poskytuje podporu mozku při řešení náročných otázek. Je dobré mít fluorit po ruce při práci s počítačem. 

Chalcedon

 • učí nás brát život se vším všudy jaký je a nezatěžovat se malichernými starostmi. Aktivuje smysly a učí nás lehce a přirozeně žít. V Tibetu je bílý chalcedon dodnes považován za obdobu leknínového květu, symbolu čaker, proto je i nošen jako talisman proti stavům slabosti, trudnomyslnosti a nevyrovnanosti. V antických dobách byl chalcedon zase považován za kámen komunikace, kámen řečníků a politiků. 

Jaspis

 • kámen tvořivosti, inspirace a realizací svých snů a idejí. Podporuje kreativitu a souznění s přírodními zákonitostmi. Zahání obavy a strach z nejisté budoucnosti a ve spánku nás obdarovává šťastnými sny, po nich se ráno probouzíme odpočatí a osvěžení. Prohlubuje náš součit se všemi, kteří trpí a strádají. Pomáhá při alergiích a posiluje imunitní systém, aktivuje funkci jater, žlučníku a ledvin. 

Křišťál

 • často nazýván “Kámen kamenů” – odebírá negativní energii a předává pozitivní. Pomáhá odstranit blokády a negativní sklony, závislosti a lpění, slabost či nerovnováhu organismu. Křišťál je možno účinně použít ve všech energetických centrech těla a proti všem bolestem. Pomocí krystalu křišťálu můžeme dále spolehlivě určit i blokády a nemocné oblasti, které jsou v počátečním stadiu a ještě je jako napětí či bolest necítíme.

Měsíční kámen

 • podporuje vnitřní vývoj duše, hojí citové rány a tiší rozrušenou mysl. Obecně symbolizuje tradiční pozitivní ženské vlastnosti, jako je plodnost, mírnost, jemnost a intuice. Léčí a pomáhá pochopením, spoluúčastí a láskou. Je především kamenem žen, jejich ochráncem a léčitelem. Stejně jako ženy i muže zjemňuje a zbavuje je necitelnosti a hrubosti. 

Obsidián

 • posiluje obranný systém organismu, můžeme jej úspěšně použít jako prevenci proti virovým nákazám. Dává nám sebedůvěru a sílu odolávat nepohodám a nepřízním života, pomáhá nám ve slabých chvilkách, když ztrácíme veškerou naději, získat opět pevnou půdu pod nohama. Učí nás chápat naše osobní nehody a “zakopnutí” jako důkladné poučení pro příště. 

Sokolí oko

 • je především kamenem ostrého zraku, a sice nikoli jen vnějších vjemů, nýbrž i pohledu do našeho nitra, naší duše, naší podstaty. Vede nás k volnosti v myšlení, k nekomplikovanému přístupu k věcem.

Tyrkys

 • učí nás udržovat duchovní ideály ve zdravé rovnováze s životní energií Země. Od pradávna byl ctěn jako talisman pro štěstí. Při poruchách řeči posiluje tyrkys naši schopnost jasně a konkrétně vyjádřit myšlenky a pocity.

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; www.horoskopy.cz; www.pixabay.com

Close Menu