Drahé kameny pro zvířata

Drahé kameny pro zvířata

Drahé kameny nemusí sloužit jen nám, lidem, ale mohou pomoci i vašim domácím mazlíčkům. Kámen pak mohou nosit jako přívěsek – třeba přidělaný na obojku, anebo mít kámen schovaný poblíž pelíšku. Jaké jsou vhodné kameny pro zvířata?

Přehled drahých kamenů, které jsou vhodné pro zvířata: 

Ametyst

Ametyst je kámen klidu a ochrany. Nemocná zvířata mohou pít vodu z ametystu, aby jim dodala energii a zklidnila je, pokud jsou hyperaktivní. Pití ametystové vody pomáhá, když chcete například zamezit častému štěkotu psa v noci nebo vytrhávání peří u ptáků. Ametyst odpuzuje blechy a jiné parazity.

Očista a nabíjení: Ametyst čistíme pod vlažnou proudící vodou nebo
v misce společně s křišťálem. Jelikož ametyst z určitých nalezišť, například brazilských, ztrácí na slunci barvu, bledne, nabíjíme jej raději ve stínu,
z dosahu přímého slunce.

 

Aventurín

Zelený aventurín uklidňuje a působí blahodárně na srdce a mysl. Také se hodí pro větší zvířata, která žijí ve stísněných prostorách.

Očista a nabíjení: Pár minut pod proudem vlažné vody, nebo přes noc
v misce vody společně s křišťálem. Všechny druhy můžeme nabíjet libovolně dlouho na přímém slunci.

Jaspis dalmatin

Tento kámen se hodí nejen pro všechny psy a domácí mazlíčky, ale také pomáhá dětem překonat strach ze zvířat. Umí také skvěle zvyšovat účinky bylinek a květin při léčbě zvířat. Hodí se také jako ochranný amulet pro domácí mazlíčky.

Očista a nabíjení: Několik minut pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Jelikož není jaspis choulostivý ani na prudké světlo, ani na žár, můžeme jej nabíjet na přímém slunci libovolně dlouho.

Křišťál

Křišťál odebírá negativní energii a předává pozitivní. Je to harmonizující a léčivý kámen, ochraňuje proti negativním vlivům okolí. Vložte křišťál pod lůžko starého zvířete, abyste mu dodali energii, aby bylo hravější a zdravější.

Očista a nabíjení: Provádíme důkladnou očistu přes noc v misce s vodou, nebo několik minut pod tekoucí vodou. Někdy se doporučuje křišťál položit na hematit, aby se vybil. Potom nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci. Křišťál může být i vydatnou pomocí ostatním kamenům, které bez rozdílu čistí a energeticky oživuje.

Lapis lazuli

Tento kámen je skvělým pomocníkem na zmírnění stresu, hodí se k uklidnění znepokojených zvířat. Také má silnou ochrannou moc a protizánětlivé účinky.

Očista a nabíjení: Lapis lazuli pečlivě čistíme po každém použití pod proudem vlažné vody, nebo v misce vody, položen na křišťálu, při svitu noční oblohy. Nabíjíme jej jen krátce na přímém slunci.

Růženín

Růženín skvěle pomáhá zvířatům, která jsme si osvojili z útulku, jež zřejmě prodělala nějaké trauma. Také pomáhá březím zvířatům nebo jejich mláďatům. Hyperaktivní zvíře uklidníte, když mu dáte napít vody, do níž byl po dobu osmi hodin ponořený růženín.

Očista a nabíjení: Pokud je růženín používán pro léčení, očista vodou by měla následovat po každém použití. Nabíjejte kámen na nepřímém slunci, také se může jeho energie podpořit nabíjením na drůze křišťálu nebo ametystu.

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; Cassandra Eason, Léčivá síla minerálů; www.pixabay.com

Napsat komentář

Close Menu