Šungit, černý zázrak z Ruska

Šungit, černý zázrak z Ruska

Kde se šungit vzal?

Šungit je nejstarší minerál na planetě Zemi obsahujícím uhlík. Název získal podle karelské vesnice Šuňga u Oněžského jezera, kde byla ložiska šungitu nalezena. Jeho neobyčejné léčitelské vlastnosti byly v Rusku známé už před staletími, jen se mu původně říkalo „břidličný kámen“.

Co umí?

V současné době se voda upravená šungitem používá v medicíně i v kosmetice. Šungit má omlazující účinky. Dezinfikuje vodu a obohacuje ji stopovými prvky, nabíjí ji a aktivuje. Odstraňuje z ní těžké kovy, mikroby i další škodliviny. Šungit je také vhodný do prostoru, kde pohlcuje elektromagnetické záření, neutralizuje geopatogenní zóny, harmonizuje prostředí, má léčivé i hojivé účinky, dodává energii a sílu.

Jak čistit vodu pomocí šungitu?

Před prvním použitím musíme šungit aktivovat sodou bikarbona (jedlá soda), kterou vsypeme do misky s vodou a necháme rozpustit. Do této misky ponoříme kousky šungitu a lehce promícháme. Poté šungitové kousky opláchneme pod vodou a vložíme do sklenice nebo džbánku. Vodu ve džbánku necháme působit s šungitem. Tuto aktivaci sodou bikarbona je nutné provádět cca každé 4 měsíce. Pokud máte větší kusy šungitu, můžete ještě zkusit tyto kusy rozbít na menší kousky a znovu je aktivovat se sodou – budou zde nové plošky na filtraci vody.

Doporučujeme šungit nechat ve vodě 24 hodin pro běžné užívání a 48 – 72 hodin pro léčivý účinek. Časy doby použití se mění a již jsme se setkali i s názorem, že 20minut stačí, je to tedy čistě na Vašem uvážení. Pro ještě lepší účinek si sklenici nebo džbánek položte na obrázek květu života.

Napsat komentář

Close Menu