Selenit

Selenit

Selenit patří mezi velmi silné kameny, je výborný pro meditaci a duchovní práci, zvláště na práci s korunní čakrou. Tento kámen nás učí, jak co nejlépe řešit problémy, pomáhá nám proniknout k jádru problému a uklidňuje nás. Hodí se pro jedince, kteří trpí nervozitou, stresem či nejistotou. Selenit je velmi účinný pro čištění našeho domu či bytu od cizích entit a negativních vibrací.

Selenit je vláknitá odrůda sádrovce, jenž krystalizuje do podoby zformovaných průzračných tyčinek. Tento kámen byl pojmenován podle řecké bohyně Seleny a ctěn lidmi od dávných dob. Jeho záhadná záře připomínající odrazy měsíce byla vnímána jako něco nevysvětlitelného, Egypťané používali selenit v rituálech a dělali z něj dělali amulety. Nejznámějším nalezištěm selenitu je okolí marocké vesnice Mibladen.

Ze zdravotního hlediska selenit rovná páteř a zvyšuje její pohyblivost, také uvolňuje napětí a křeče svalů, podporuje trávicí trakt. Selenit je také vhodný pro kojící matky.

Pozor, selenit nesnáší vlhko, jeho čištění proto nikdy neprovádíme pod vodou! Čistíme a nabíjíme při úplňku.

Pokud se vám selenit líbí a rádi byste si nějaký pořídili domů, podívejte se na náš eshop na tomto odkazu (otevře se v novém okně) 🕉

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; Cassandra Eason, Léčivá síla minerálů; www.pixabay.com

Close Menu