Knižní okénko: Kam zmizel můj sýr?

Knižní okénko: Kam zmizel můj sýr?

Kniha s úsměvným názvem „Kam zmizel můj sýr?“ je krátký příběh, který se zabývá změnami v našich životech. Je to zábavný a poučný příběh o čtyřech zajímavých postavičkách, které žijí v “Bludišti”, kde hledají “Sýr”. Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost.

Stručný popis knihy

Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme – organizace, pro kterou pracujeme, rodina nebo společnost, ve které žijeme. Postavičky v příběhu čelí náhlé změně. Jedna z nich, která se nakonec vyrovná se změnou úspěšně, napíše na zeď bludiště, co se naučila. Až uvidíte nápis na zdi, naučíte se přistupovat ke změnám novým způsobem, jenž zmírní stres ve vašem životě.

Tento příběh je určený pro všechny věkové skupiny. Kniha je opravdu útlá, takže ji můžete přečíst relativně rychle. Nabízí však hodně zajímavých podnětů k zamyšlení a pokud máte pocit, že jste zrovna „zaseknutí“ v nějaké životní situaci, anebo se bojíte změny, tak knihu velmi doporučuji k přečtení.

Kam zmizel můj sýr?

Autor: Spencer Johnson 

Nakladatel: Baroque Partners

Rok vydání: 2015

Počet stran: 96

Zdroje: Spencer Johnson; www.pixabay.com.

Napsat komentář

Close Menu