Čištění a nabíjení kamenů – Hematit

Čištění a nabíjení kamenů – Hematit

Hematit

Hematit je základní kámen zemité energie, přináší nám sílu a vitalitu. Dokonce i v kritických okamžicích, v oslabení, ve vyčerpání či v nemoci nám pomáhá aktivovat skryté rezervy, nabrat novou životodárnou energii, posílit organismus a opět se tak vzchopit k životu. Hematit aktivuje naši vůli, odvahu a rozhodnost k činům. Odstraňuje psychické výkyvy a poruchy, které mají vliv na zdraví a stav celého organismu. 

Při meditaci kolem nás vytváří ochranné pole před negativními duchovními vlivy. Přináší nám vnitřní klid a pocit tepla, bezpečí a ochrany Matky Země. Hematit můžeme přikládat na tělo, nebo jej vnitřně užívat ve formě vody, vždy na lačný žaludek. Je to výborný kámen při problémech s klouby a s pohybovým systémem. Pozor ale, hematit se nedoporučuje používat při zánětech. Hematit je dle tradice spolu účinným prostředkem proti nespavosti.

Vlastnosti kamene: Hematit je oxid železitý, který je ve své kompaktní formě dostatečně tvrdý ke zbroušení. Krystalizuje v klencové soustavě do romboedrických krystalů nebo méně častých růžiček. Hematit se nejčastěji vyskytuje v habitu celistvém a někdy také v podobě hroznovitých agregátů.

Očista a nabíjení: Čistíme krátce pod tekoucí vodou. Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

Hematit máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na tomto odkazu (otevře se v novém okně). 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Napsat komentář

Close Menu