Znamení zvěrokruhu: Beran

Znamení zvěrokruhu: Beran

Beran

Beranům vládne živel ohně a lidé narození v tomto znamení proto překypují životní energií. Jsou průbojní a ambiciózní, když se pro něco nadchnou. Chtěli by mít všechno hned a umí si prosadit to, po čem touží. V životě to mohou díky těmto vlastnostem dotáhnout hodně daleko, ale jako daň za to se často zapletou do sporů a hádek. Provází je až dětská radost ze života, jsou spontánní a bezstarostní.

21. března - 20. dubna

Charakteristika znamení

 • Živel: Oheň
 • Planety: Mars
 • Barva: červená
 • Slavné osobnosti ve znamení blíženců: Zdeněk Svěrák, Stella Zázvorková, Jitka Schneiderová, Elton John, Russell Crowe, Céline Dion. 

Ametyst

 • kámen duchovní čistoty a meditace, probouzí v nás dobrotu a láskyplnou moudrost. Talisman na dlouhé cesty. Nejznámější a nejobvyklejší použití ametystu je bezesporu při bolestech hlavy a migréně. V takových případech přikládáme kámen na třetí oko, nebo si jím masírujeme čelo, spánky a zátylek, podle toho, kde cítíme bolest nejsilněji. 

Avanturín

 • propojuje srdce se zemí, čímž umožňuje, aby nás povědomí o světě živlů doprovázelo v každodenním životě. Navazuje spojení s přírodou, pocit rovnováhy, navozuje klid a rozkládá negativní emoce, mírní bolesti hlavy i ostatní bolesti – fyzické i psychické. Posiluje schopnost soucitu a vcítění do mysli jiných lidí. Působí na vytrvalost, stabilizuje duševní stav a zvyšuje kreativitu. 

Citrín

 • pomáhá překonávat obavy, strach, neklid a navozuje pocit jistoty a vyrovnanosti. Podporuje v nás odvahu pouštět se do nových věcí. Citrín také vnáší do našeho života vnitřní klid, pomáhá nám citově strávit nezdary a chápat je spíše jako chyby, které nás mohou poučit.

Granát

 • pomáhá nám překonávat v sobě zábrany, které nám brání uskutečňovat svá předsevzetí. Posiluje naši vytrvalost dovést je ke zdárnému konci, jednou započaté nevzdávat. Je nám oporou v krizových situacích a těžkých časech, probouzí v nás nikdy nezhasínající naději.

Hematit

 • je základní kámen zemité energie, přináší nám sílu a vitalitu. Aktivuje naši vůli, odvahu a rozhodnost k činům. Odstraňuje psychické výkyvy a poruchy, které mají vliv na zdraví a stav celého organismu. Při meditaci kolem nás vytváří ochranné pole před negativními duchovními vlivy. Přináší nám vnitřní klid a pocit tepla, bezpečí a ochrany Matky Země. 

Chalcedon

 • uklidňující talisman, který nám pomáhá zejména v těžkých chvílích. Je balzámem na přepjaté nervy, pocity neklidu a citová vzrušení. Zejména v těžkých dobách tiší beznaděj a posiluje víru v lepší zítřek. Učí nás brát život se vším všudy jaký je a nezatěžovat se malichernými starostmi. Aktivuje smysly a učí nás lehce a přirozeně žít. 

Jadeit

 • je považován za amulet štěstěny a příznivých výsledků. Do našeho života přináří mír a harmonii, posiluje nervový systém a správnou funkci srdce. Vodou z jadeitu pomáháme léčit močové kameny, žaludeční nevolnosti, mírné otravy. 

Jaspis

 • kámen tvořivosti, inspirace a realizací svých snů a idejí. Zahání obavy a strach z nejisté budoucnosti. Ve spánku nás obdarovává šťastnými sny, po nich se ráno probouzíme odpočatí a osvěžení. Prohlubuje náš součit se všemi, kteří trpí a strádají. Pomáhá při alergiích a posiluje imunitní systém, aktivuje funkci jater, žlučníku a ledvin. 

Karneol

 • rozptyluje deprese a negativní myšlenky, potlačuje strach mluvit na veřejnosti. Je výborný na posílení sebedůvěry a pro vyjádření emocí skrze umění, hudbu, psaní nebo jiný tvůrčí ventil. umožňuje lépe se vypořádat s emocemi a pocity, přijmout je a jít dál, pomáhá nám, když nás brzdí citový blok.

Magnezit

 • otevírá srdeční čakru a podněcuje k upřímné lásce – včetně lásky k sobě. Magnezit má uklidňující účinek na city, a také nás činí odolnějšími vůči stresu. Tento kámen pomáhá jako prevence proti onemocněním srdce, při bolestech hlavy a žaludečních nevolnostech. 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; www.horoskopy.cz; www.pixabay.com

Close Menu