11 kamenných talismanů pro štěstí

11 kamenných talismanů pro štěstí

Kamenné talismany pro štěstí

V tomto článku se podíváme na jedenáct kamenných talismanů, které, dle tradic, štěstí přinášejí. Určitě tedy na škodu nějaký u sebe mít 🙂 Aneb jak řekl Michail Bulgakov: „Moudří lidé už dávno postřehli, že štěstí je jako zdraví: když člověku nechybí, ani o něm neví.“

Akvamarín

Podle tradice majitel pomocí akvamarínu získával nejen štěstí v životě, ale i věčné mládí, partnerovu věrnost a blaženost lásky. Je to kámen mystiků a hledání čistého srdce. V pochmurných dobách a beznadějných obdobích vnáší do našeho splínu a depresí paprsek světla a naděje.

Býčí oko

Přináší do domova jak peníze, tak štěstí. Používá se také jako amulet – aby nositeli dodalo odvahu a nezranitelnost. Chrání před útoky a nehodami doma i při cestování, hlavně ve vlacích a pozdně nočních autobusech.

Celestin

Tento kámen přináší štěstí a lásku, má ale také velmi silné vibrace a je vhodným kamenem pro duchovní práci a růst. Při stresu uklidňuje, bystří mysl, zlepšuje komunikaci. Učí majitele moudrosti a otevření se novým zkušenostem. Pomáhá při řešení složitých otázek. Navozuje maximální harmonii. Léčí auru, otevírá krční čakru a pomáhá napravovat pokažené vztahy.

Jadeit

Jadeit je od pradávna nejuctívanějším a nejvíce ceněným kamenem Dálného východu, kde se stal symbolem míru a klidu, svému majiteli měl zaručit štěstí, sílu a ochranu. Ve starém Egyptě byl pak ctěn jako kámen lásky, vnitřního míru, harmonie a rovnováhy, v arabském světě jako ochrana proti všemu zlému.

Karneol

Karneol jako amulet přináší štěstí a prosperitu. Zároveň nás vede k vědomému prožívání každého okamžiku života, učí nás pozitivně naplnit původní smysl našeho poslání na Zemi. Jeho vibrace pomáhá zejména těm, kteří svým těkavým a nesoustředěným duchem jen přešlapují na místě a libují si v nečinnosti, kteří jsou všem jen přítěží
a nejsou schopni nalézt nějaké uplatnění, určit si životní směr.

Onyx

Onyx přináší štěstí a podporuje dobré zdraví a vnitřní koncentraci a pokoru. Černý onyx lze využít k odbourávání všech druhů strachu. Dále nám tento kámen napomáhá soustředěné mysli, uzemnění a schopnosti neodbíhat od rozdělané práce.

Rodonit

V antické době rodonit chránil pocestné na cestách, zatímco ve středověku byl pro svou barvu považován za kámen štěstí, radosti a lásky. Ve starém Rusku mu byla zase připisována magická síla. Základním posláním rodonitu je stmelovat veškeré protiklady. Učí nás toleranci, trpělivosti, pozornému naslouchání.

Sardonyx

Traduje se, že sardonyx přináší štěstí a stabilitu (hlavně v manželství a partnerských vztazích), a nám pomáhá najít smyslu života. Může nám být pomocníkem k řešení problémů, které nám nedají spát. Sardonyx pozitivně ovlivňuje obvykle problematické soužití dospívajících dětí s rodiči.

Sluneční kámen

Sluneční kámen byl ve starověkém Řecku ctěn jako symbol slunce. Symbolizoval boha slunce Hélia, dárce světla, tepla a života na Zemi. Jako talisman měl sluneční kámen vnášet štěstí a jas do života jeho nositele.

Šiva mušle

Šiva mušle je v Indii považována za ochranný amulet, který nosí štěstí. Tato mušle je pojmenována podle boha Šivy, jednoho z nejdůležitějších hinduistických bohů. Někdy je také nazývána Šivovo oko, protože symbolizuje třetí oko uprostřed Šivova čela.

Tyrkys

Tyrkys je odpradávna považován za kámen štěstí. Aztékové, Egypťané a Tibeťané si jej velice cenili pro jeho magické účinky. Indiáni považují tyrkys za strážce těla, který je dokáže ochránit před neštěstím a nehodami. Podle tradice tyrkys vytváří svojí vibrací kolem našeho těla jisté silové pole, které nás chrání před zlými silami duchovního světa, jež se nás někdy pokoušejí ohrožovat. Ochraňuje nás i před černou magií a škodlivými vlivy prostředí, před zářením a spodními proudy.

Pokud se vám kamenné talismany líbí a rádi byste si nějaký talisman pro štěstí pořídili, podívejte se na náš eshop na tomto odkazu  🕉

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Napsat komentář

Close Menu